Doporučujeme kam v Praze

Jestliže se rozhodnete ubytovat se v Hotelu Černý slon, budete bydlet v samém centru starobylé Prahy, poblíž Ungeltu Týnského dvora, kde se již ve středověku zastavovali kupci a obchodníci z dalekých zemí, aby zde zaplatili za svůj obchod a proclili své zboží.

Již po několika krocích dojdete na Staroměstské náměstí – nejstarší náměstí historické Prahy, které již od 10 století sloužilo jako tržiště. V domech, které lemují Staroměstské náměstí se dochovaly románské a gotické základy a sklepy.

Ve 14. století byl vybudován hlavní staroměstský chrám Panny Marie před Týnem.

Uprostřed Staroměstského náměstí stojí pomník Mistra Jana Husa, který bul upálen v Kostnici. V průběhu staletí bylo náměstí svědkem mnoha historických událostí, korunovací králů, vzbouření, ale také poprav. Roku 1621 zde bylo popraveno 27 českých pánů za odboj proti Habsburkům. Na jejich památku je zde vyznačeno 27 křížů. Na Staroměstském náměstí uvidíte též Staroměstskou radnici – věž, orloj, historické sály a podzemí.

Ze Staroměstského náměstí zamíříte rovnou do Josefova, kde najdete památky na Staré Židovské město pražské. Nejstarší židovské osídlení zde vznikalo od 12. století kolem Staré a Staronové synagogy. Koncem 19 století bylo bohužel mnoho domů starého židovského města zbouráno v asanaci, dochovaly se jen některé synagogy – Pinkasova, Klausová, Maiselova,Španělská, Jubilejní dále Židovské Museum, Židovská radnice. Ve 14 a 15. století byl založen starý židovský hřbitov, který má bohatou historii několika století a jsou tu pochováni významné osobnosti z historie židů v Praze např. nejvýznamnější myslitel pražského ghetta Rabi Jehuda Löw, který podle pověsti stvořil Golema.

Ulicí Karlovou dojdete až na Karlův most, který se jmenoval původně Juditin a jeho základy jsou zmiňovány již v 10 století. Základní kámen ke tvorbě Karlova mostu v dnešní podobě byl položen r. 1357 králem Karlem IV. Na zábradlí Karlova mostu je rozmístěno 30 soch a sousoší většinou z 18. století. Přes Karlův most se dostanete na druhou stranu Vltavy, na Malou Stranu a poté zamířit starobylou Nerudovou ulicí směrem k Pražskému hradu.

 

Kam mimo Čechy?

Apartmány Černá Hora – Vila Černý Slon

hora2Jako specialitu pro milovníky cestování jsme pro Vás připravili ubytování ve zcela nově postavené a luxusně zařízené vile v Černé Hoře na pobřeží jaderského moře…

hotel-starsczech-turism

HOTEL ČERNÝ SLON v Praze hodnocení